Jak podręcznik Żyję i działam bezpiecznie pomaga w lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa

Żyję i działam bezpiecznie to podręcznik autorstwa Jarosława Słomy, który jest sprzedawany przez wydawnictwo Nowa Era. Jest to pozycja obowiązkowa podczas zajęć na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa. Książka może być wykorzystywana zarówno w szkołach podstawowych, liceach, i jak i technikach.

Ochrona zdrowia i życia społeczeństwa

Edukacja dla bezpieczeństwa to przedmiot, w ramach którego uczniowie zapoznają się z metodami ochrony przed różnego typu zagrożeniami. Osobne zagadnienia dotyczą szerokiej tematyki obrony cywilnej oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych, w tym podczas występowania katastrof. Młodzi ludzie uczą się, jak chronić swoje zdrowie i życie trudnych momentach oraz podstaw pierwszej pomocy.

Ważna wiedza przekazywana w prosty sposób

Warto dodać, że edukacja dla bezpieczeństwa to przedmiot, który dawniej kojarzony był z przysposobieniem obronnym. Reforma systemu oświaty spowodowała, że informacje są przekazywane w bardziej przystępny sposób oraz zostały zaktualizowane tak, aby odpowiadały zagrożeniom występującym w XXI wieku. Podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie”wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom.

Atrakcyjna forma i duża ilość ilustracji

Jarosław Słoma skupił się na tym, aby ważne kwestie były przekazane w jak najprostszy sposób. W związku z tym książka zawiera dużą ilość zdjęć i ilustracji. Bardziej złożone kwestie są prezentowane za pomocą diagramów i wykresów, co działa na wyobraźnię młodych ludzi i ułatwia nabywanie wiedzy. Niezmiernie ważna jest również zmienny układ i kolorystyka zachowywana na różnych stronach, dzięki czemu nauka nie jest tak monotonna, jak zdarzało się to dawniej.

Podręcznik i zintegrowany zeszyt ćwiczeń

“Żyję i działam bezpiecznie” to nazwa, która pojawia się jako dwa podręczniki wykorzystywane na lekcjach w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych. Wydawnictwo Nowa Era oferuje też zeszyt ćwiczeń o tym samym tytule, którego tematyka jest związana bezpośrednio z kwestiami poruszanymi w podręczniku. Pozwala to stosunkowo łatwo pokazać uczniom, że wiedza teoretyczna może mieć przełożenie na praktyczne czynności, niezmiernie przydatne w codziennym życiu. Z powyższych powodów podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie” to pozycja, która powinna być wykorzystywana na każdej lekcji przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa.

Related posts