Nowoczesny podręcznik przydatny na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa

Nauka zasad bezpieczeństwa jest ważna w Polsce i na całym świecie. W szkołach podstawowych w planach zajęć obecny jest przedmiot edukacja dla bezpieczeństwa. Jest on kontynuowany także w liceach i technikach. Wydawnictwo Nowa Era ma w swojej ofercie podręcznik Żyję i działam bezpiecznie, który może być wykorzystywany na zajęciach w każdej szkole.

Podręcznik spełniający potrzeby nowoczesnej szkoły

Wydawnictwo Nowa Era jest znane od wielu lat i cenione za wysokiej jakości podręczniki, zeszyty ćwiczeń oraz poradniki przeznaczone dla nauczycieli. Podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie” autorstwa Jarosława Słomy pozwala w prosty sposób przekazywać ważne informacje młodzieży. Ma czytelny układ i formę sprzyjającą zapamiętywaniu informacji. Autor skupił się na przedstawieniu wielu kwestii w sposób graficzny, dlatego książka zawiera wiele wykresów, diagramów, a także schematów, dzięki którym nauka jest o wiele łatwiejsza niż czytanie rozbudowanych tekstów.

Nauka na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa

Przedmiot edukacja dla bezpieczeństwa dawniej był nazywany w szkołach przysposobieniem obronnym. Z tego względu w programie nauczania znajdują się informacje dotyczące obrony cywilnej, a także ochrony przed różnego typu zagrożeniami. Osobne kwestie są związane z udzielaniem pierwszej pomocy, co jest jedną z najważniejszych umiejętności, jaką powinien posiąść młody człowiek.

Podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie” Jarosława Słomy pozwala zapoznać się uczniom z najważniejszymi informacjami w taki sposób, aby nauka nie była nudna i nie wywoływała zniechęcenia. Jest to też wsparcie dla nauczycieli, którzy mogą uzupełnić informacje przedstawione w książce o swój własny komentarz.

Wysoka ocena rodziców i nauczycieli

Ze względu na wysoką jakość wydania, podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie” jest wysoko oceniany zarówno przez nauczycieli, jak i rodziców pragnących zapewnić odpowiednie wykształcenie swoim pociechom. Warto dodać, że wydawnictwo Nowa Era proponuje także zeszyt ćwiczeń, którego zawartość jest powiązana z podręcznikiem. Dzięki temu uczniowie mogą przekonać się o praktycznym zastosowaniu wiedzy przekazywanej na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa.

Related posts